Makine Haraket Sistemleri

Fikir Verici Makine Çalışna Prensipleri

 

.

1) Sarı plaka, vidalı tahrikler, mavi sürgüler ve yeşil çubuklarla üç kademeli motor tarafından kontrol edilir. Plaka üzerindeki üç devir ekleminin eksenlerinin eğik açıları aynıdır. Video, kaydırıcıların aynı yer değiştirmeyle, önce birbiri ardına ve daha sonra aynı zamanda hareket ettiğinde plaka hareketini gösterir. Plaka daima yatay tutulmakta ve dönmeden hareket etmektedir. Sürgülerin konumlarının kombinasyonuyla, plaka 3B alanda herhangi bir konuma ulaşabilir. Ancak, hesaplama basit değildir.


 

2) Sarı disk üç kademeli motorlar tarafından kontrol edilir (dişli tahrikler ve küresel bir mekanizma ile topraklanır (tüm evrim derzlerinin eksenleri eşzamanlıdır) .Yeşil, bej ve menekşe o disk konumlarının kombinasyonu 3D uzayda herhangi bir açısal konuma ulaşabilir. hesaplama basit değildir.

 


 

3) volet krank, yeşil konrod ve kırmızı silder Conrod krank daha kısa olduğu bir sllder krank mekanizması oluşturun. Zincir tahrik (turuncu, gri dişliler ve sarı kanal) sayesinde mekanizma beyaz motor tarafından tahrik edilir. Sürüş kuvveti, conrod’a sabitlenmiş yeşil dişliye uygulanır Kırmızı sürgüye uygulanan kuvvet, ölü konumlara bağlı olarak çalışamaz. Mıknatıslı kranka uygulanan kuvvet, 90 derecenin aşılması nedeniyle işe yaramaz. basınç açısı. Aç / Kapat plakası çevirmeden sonra aynı yeri kaplar. Saygısızlık sadece plakanın ön boşluğunda gerçekleşir. Motorun plakadan uzak olması gerekiyorsa, yeşil dişliye tork iletmek için Bowden kablo sürücüsünü kullanmak mümkündür.


 

4) Turuncu somunu kelepçe veya serbest bırakmak için sarı iş parçası topları, iki pembe pimden sıkıştırma kuvvetlerini eşitlemeye yardımcı olur. Pürüzlü yüzeyde sıkıştırma için kullanılır.

 


 

5)  Bu video, hacim 2’de 879, modern teknikte Mekanizmalar, I. Artobolevski’ye dayanarak yapılmıştır. Bu küresel bir mekanizma. Tüm devir eklemlerinin eksenleri eşzamanlıdır. Giriş mavi şaft ve çıkış yeşil şaftı arasındaki bağlantı, düzlemin bir üstünde silindirdir. Bir Cardano eklemi gibi çalışır. Çıkış hızı constan değil

 

 

Bu yazıyı beğendin mi?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Ziyaettin Gürel
Hayat, bisiklete binmek gibidir. Dengede kalmak için hareket etmek zorundasınız.
Yazı oluşturuldu 64

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön