Düz Dünya Derneği Üyesinden Afallatan Teori ‘Simit Dünya’

Gün geçmiyorki Dünyanın şekliyle ilgili evlerden ırak, akıldan yoksun yeni bir teori daha duymayalım. Küresel çapta yüzlerce bin takipçisi, binlerce ciddi üyesi olan Düz Dünya Derneğine ‘Flat Earth Society’ üye birisinin ortaya attığı son teori, beyin gelişimi konusunda eşi benzer görülmeyen bir tartışma oluşturabilir.
Flat Earth Society

Artık Dünya’nın nasıl bir forma sahip olduğuna dair sayısız kanıt var. Antik çağlarda yaşayan insanların, uzaya gitmeden nasıl bir yerde ilişkin merakı bilimsel sonuçlar vermeye başlamıştı. Şimdilerde hala o insanlardan sonra yaşamış bazı gerici düşüncelerin salkım saçak yayıldığını görüyoruz.

Düz Dünya Derneği gibi örgütler, insanların bilimsel gelişmelere karşı çıkan popüler komplolara inancını tetikliyorlar. Bu noktada o teorilere inananların değil, bu örgütleri yönetenlerin amacı ise ortada. Zira birbirinden tutarsız şeyler görmeye devam ediyor.

Düz Dünyacıların en büyük silahları ise egemen medya ve popüler bilimin, yerleşik öğretilerle insanları kandırmaya çalıştığı düşüncesi. Bunun için bilimin gelişmesini sağlayan eleştirel ve sorgulayıcı tavrı da sahiplenmeyi ihmal etmiyorlar.

Simit teorisinde de başımıza aynı şey geliyor. Dünyanın dairesel ve üç boyutlu silindirik bir yapıda olduğunu açıklamak için sayısız soru ve cevapla düşünceye destek, kanıt aranıyor. Varaug, forumdaki iddiasında, insanların radyo sinyallerini uzağa göndermek için Dünyanın simit şeklinden faydalanabileceğini de yazıyor.

Alıntı
1

Bu yazıyı beğendin mi?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Avatar
Yazı oluşturuldu 5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön